Ministar Vlajčić posadio čuvanu sortu krumpira Koravca Potpredsjednik Vlade i ministar poljoprivrede, šumarstva i ribarstva David Vlajčić 28. 4. 2026. boravio je u Gospiću u kojem je obišao proizvodni pogon i skladište Agrovelebit te sudjelovao u sadnji krumpira na lokaciji Raduč. U suradnji s Agronomskim fakultetom Sveučilišta u Zagrebu Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i ribarstva pokrenulo je projekt ozdravljivanja autohtonih sorata krumpira i njihovo uvođenje u sjemensku proizvodnju. Riječ je o sortama koje su tradicionalno uzgajane na području Republike Hrvatske, ali su pod pritiskom novih nestajale s oranica. „ Danas smo svjedoci kako hrvatska znanost i vrijedni ljudi dovode do toga da nakon stotinjak godina imamo ozdravljenu staru autohtonu sortu krumpira Koravca koji je rastao na području Like i Gorskog kotara. U Agrovelebitu ove su godine krenuli s otprilike jednom tonom sjemenskog krumpira, a kroz naredno razdoblje nastojat će komercijalizirati ga za masovnu ...